iPhone 6s İle Gelen 10 Özellik!

17 Mart 2017 Cuma, 19:12
iPhone-6s özellikleri

iPhone 6s İle Gelen 10 Özellik!

Teknoloji devi Apple, Iphone 6S modeli ile kullanıcılarına özel kolaylıklar sunuyor. Iphone 6S, amiral gemisi telefonlar arasında en çok tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor.

Kullanıcıların; cihaz satışa çıkarılmadan önce en çok merak ettikleri konu, Iphone 6S ile gelecek 10 yeni özellik ve bu özelliklerin sağlayacağı kolaylıkların neler olabileceğiydi. Kullanıcının çok fazla dikkatini çekmeyen ya da bazı kullanıcıların farkında bile olmadığı Iphone 6S ile gelen 10 özellik ne gibi kolaylıklar sağlıyor.

1-3D Touch Hassasiyeti Ayarlama

Bu özellik ile Apple, kullanıcılarına ekran dokunmatiği konusunda ayarlama yapabilme imkanı getirirken, sert dokunuş olarak Türkçeleştirilmiş force touch özelliğini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Uygulamayı kendine göre değiştirmek isteyen kullanıcı, cihazın ayarlar bölümüne giriyor. Sırasıyla; genel, erişilebilirlik, 3D Touch, hassasiyet adımlarını izleyerek kendi isteği doğrultusunda hassasiyet ayarı gerçekleştirebiliyor.

2-4K Kalitesi İle Video Çekimi

Bu özellik ile kullanıcı, video çekimi esnasında kendi belirlediği çözünürlükte video çekimi gerçekleştirebiliyor. Sırasıyla ayarlar, fotoğraflar & kamera, video kaydı adımlarını takip eden kullanıcı istediği video çözünürlüğünü seçebiliyor.

3-Sık Kullanılan Uygulamaları Hızlı Açma

Kullanıcı bu özellik ile kendi tercihine göre sık kullandığı uygulamalara hızlı erişim imkanı sağlıyor. Bu uygulama ile hızlı selfie çekme, hızlı video çekme, hızlı fotoğraf çekme, hızlı harita açma gibi seçenekler sunuluyor.

4-Hareketli Duvar Kağıdı Seçimi

Bu uygulama ile kullanıcılar kendi çektikleri bir fotoğrafın istediği bir bölümünü seçerek ya da çekilmiş hareketli duvar kağıtları seçeneklerinden birini, hareketli duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyor.

5-Bilgileri Kolayca Paylaşma İmkanı

Bu uygulama ile kullanıcı internette dikkatini çeken herhangi bir haberi ya da videoyu haber ya da video üzerine sertçe dokunarak yukarı kaydırıyor ve paylaşma seçeneklerinden istediğini seçerek kolayca paylaşabiliyor.

6-Kamera Uygulamasında Fotoğraf Seçimi

Bu uygulama ile kullanıcı çektiği fotoğraflar arasından bulmak istediği fotoğrafı, fotoğraf butonunu soldan sağa hareket ettirerek bulabiliyor.

7-Rehberde Hızlı Arama, Hızlı Mesajlaşma, Hızlı Mail Gönderme

Bu özellikle ile kullanıcı rehberinde bulunan kişilere tek bir dokunuş ile mesaj, mail gönderebilir ya da kişileri arayabilir.

8-Son Uygulamaları Görüntüleme

Bu özellik ile kullanıcı ekranın soluna sertçe dokunduktan sonra ekranı sağına doğru kaydırırsa son uygulamalarını görüntüleyebilir.

9-Dokunmaya Duyarlı Çizim

Bu uygulama ile elle çizim yapan kullanıcı ekrana sertçe dokunduğu takdirde çizim aracı bu doğrultuda kalın çizimler yapabiliyor.

10-Klavyeyi Trackpad Olarak Kullanmak

Bu uygulama ile kullanıcı klavyeyi trackpad gibi kullanarak metinleri hızlıca seçebilir. Kullanıcı bunun için klavyenin herhangi bir bölümüne sertçe dokunarak parmağını çekmeden kaydırma işlemi yapabilir.

Diğer İncelemeler:

Sony Xperia Z5 Cep Telefonu İnceleme Sony Xperia Z5 Cep Telefonu İnceleme
Yumatu Mini Hd Uydu Cihazı İnceleme Yumatu Mini Hd Uydu Cihazı İnceleme
Dark G801 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İnceleme... Dark G801 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İncelemeBellek Yuvası 4Disk Kapasitesi 240 GB SSD + 2 TBEkran Kartı Modeli Nvidia Gefo...
Hometech IDEAL TAB 10W Tablet Pc İnceleme Hometech IDEAL TAB 10W Tablet Pc İnceleme
Xiaomi Mi 5 Cep Telefonu İnceleme Xiaomi Mi 5 Cep Telefonu İnceleme

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar