İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

14 Nisan 2017 Cuma, 21:28
numara engelleme yöntemleri
8vtqjifltf69f760b8ae29ecc1b98c Akıllı Telefonlar Cep Telefonları Elektronik Haberler Telefonlar  İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

Bilinmeyen numaralar nasıl engellenir?

Bilmediğiniz, tanımadığınız bir numara sürekli sizi mi arıyor? Kim olduğunu bilmediğiniz bir numara sürekli sizi rahatsız mı ediyor? Peki, arayan bu kişiyi nasıl engellersiniz? İşte cevabı.

İstenmeyen ve bilinmeyen numaralardan gelen aramalar ve çağrıların sayıları gün geçtikçe artış gösteriyor. Bunların içinde pazarlamacılar ve dolandırıcılar tarafından yapılan çağrılarında olduğu biliniyor. Üstelik bu sistemdeki kişilerin sayıları son yıllarda oldukça fazla artmış durumdadır. Bu nrfrnlr dolandırıcılar tarafından gelen aramalar sonucunda birçok kişi mağdur durumuna düşmüştür. Bu tip durumların yaşanmasının önüne geçebilmek için belirli şekilde çözümler geliştirilmiştir. Truecaller adlı bir sistem ile telefonunuza gelen istenmeyen numaralardan çok kolay kurtulabilirsiniz. Program telefona gelen çağrının risk taşıyıp taşımadığını otomatik olarak çağrı sırasında telefonun ekranında göstererek telefon kullanıcısına haber veriyor.

İstenmeyen Numaraları Engellemek İçin Programları Nereden Bulabiliriz?

Android veya İOS telefonunuzdan numara engelleme nasıl yapılır? Telefonunuza gelen istenmeyen numaraları engellemek için İnternet tarayıcınıza duymuş olduğunuz programın ismini yazarak veya numara engelleme diye bir arama yaptığınızda karşınıza ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceğiniz birçok uygulama ve program çıkacak. Bu program ile ilgili daha önce kullanan kişilerin yorumlarını okuyarak program hakkında kısa bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Çoğunlukla olumlu yorum yazılan programlar indirildiği için, kullanıcıların tercih nedenleri olumlu yorum alan ve adı sıkça duyulan programlar olacaktır.

Program İndirmeden İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

Telefonuna herhangi bir program indirmek istemeyen kullanıcılar, telefonlarının ayarlarının müsaade ettiği durumlarda istemedikleri numaraları engelleyebilirler. Bunun için telefonlarına gelen numaranın ayarlar bölümüne tıklayarak bu numarayı engelle veya beni rahatsız etme sistemlerini aktif hale getirerek istemediğiniz numaraların sizi rahatsız etmelerini engelleye bilirsiniz.

Telefona Gelen Tüm Aramaları Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Ayarlar bölümünden cihazım seçeneğini seçerek engelleme moduna geçiş yapmanız gerekiyor. Burada Gelen Aramaları Devre Dışı Bırak diye başlayan adımları adım adım uygulayarak istemediğiniz tüm araları tek bir adım ile engelleyebilirsiniz. Bu sistem ile telefonunuza hiçbir çağrı araması yapılmayacaktır.

Ayrıca sizi arayan kişi gizli numaradan arıyorsa, numara görünmüyorsa, telefon operatörünüze ( Turkcell, Vodafone, Avea ) mesaj atarak gizli numaraların sizi aramalarını engelleyebilirsiniz.

Diğer İncelemeler:

TP-LINK TD-W8970 Fiber 3G/4G Destekli Kablosuz E-W... TP-LINK TD-W8970 Fiber 3G/4G Destekli Kablosuz E-Wan Router Modem İnceleme
Samsung SL-M2070FW Lazer Yazıcı İnceleme Samsung SL-M2070FW Lazer Yazıcı İnceleme
Casper Via N310-S Tablet Pc İnceleme Casper Via N310-S Tablet Pc İnceleme
Quadro Soft Touch7 8GB Tablet Pc İnceleme Quadro Soft Touch7 8GB Tablet Pc İnceleme
Dark G801 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İnceleme... Dark G801 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İncelemeBellek Yuvası 4Disk Kapasitesi 240 GB SSD + 2 TBEkran Kartı Modeli Nvidia Gefo...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik

Binlerce ürün incelemesi arasından hangi ürünü incelemek istersin ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar