Kilitlenen Telefon Nasıl Açılır?

01 Nisan 2017 Cumartesi, 16:17
telefon kilidi nasıl açılır

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Telefonunuz mu kilitlendi? Şifreyi hatırlamıyormusunuz? Telefon şifresi nasıl kırılır? Telefon şifresini mi unuttunuz? İşte akıllı telefon şifre çözme yöntemleri.

Android telefon kullanımı diğer işletim sistemlerine göre daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sebepten de mobil cihaz sektöründe en çok hata ile karşılaşılan işletim sistemi andorid işletim sistemi olarak kayıtlara geçmiştir. Bazı zamanlarda güncelleme hataları ile karşılaşabildiğiniz gibi bazı anlarda ise sizin yaptığınız yanlışlardan kaynaklanan hatalar boy gösterebilir.

Android Telefonun Kilitlenmesi Halinde Ne Yapılmalı?

Telefon ekranınızın kilit şifresini unuttunuz, ekran desenini hatırlayamadınız ya da parmak izi engelini unutmanız durumunda. İşte tamda bu noktada aşağıda aktaracağımız bilgileri uygulamanız bu sorun için bir çözüm yolu olacaktır.

Kilitlenen telefonunuzu açabilmek için, telefonunuzu formatlamanız gerekiyor. Telefonunuza format atmanız halinde telefonunuzdaki tüm verileriniz ve kayıtlı bilgileriniz silinecektir. Telefondaki verileri, şifreyi unuttuğunuzdan ötürü alabilme ya da yedekleyebilme şansınız maalesef ki bulunmuyor. Fakat güvenliğiniz açısından riski azaltmak için hem de telefonun dahili hafızasındaki bilgileri kurtaramayacağınızdan, eğer ki SD kart içerisinde verileriniz bulunuyorsa, format anında SD kartınızı çıkararak bu bilgileri kurtarma şansına sahip olabilirsiniz.

Şifresini Unuttuğunuz Android Telefonunuzu Açabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

– Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızı veya tabletinizi öncelikle kapatın.

– Android işletim sistemli telefon ya da tabletiniz kapalı haldeyken ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak açılışını gerçekleştirin. Bazı durumlarda Samsung model telefon cihazlarında home butonuyla birlikte işlem yapmak gerekebiliyor.

Android Recovery menüsü karşımıza çıkacak. Burada dokunmatik ekran çalışmayacaktır yalnızca ses kısıp açma ve güç tuşları çalışır haldedir. Fiziksel butonlarla navigasyon görevini yerine getirip tamamlıyoruz. Aşağıyı veya yukarı yönde hareket sağlamak için ses açma kapama tuşlarını kullanmanız, seçmek için ise güç düğmesini kullanmalısınız.

– Recovery modunda iken telefonunuzu Wipe yazan seçeneğe getirmeniz gerekiyor. Bunun içinde;

– Ekrandaki menülerden wipe data reset/facrorty reset yazan seçeneğin üstüne gelin ve power tuşuna basarak işlemi gerçekleştirin.

– Karşımıza çıkan ekran da Yes butonunu üzerine gelerek yeniden güç yani power düğmesine basın.

– Sonrasında cihazı kapatın veya reboot edin, İşleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Telefonun Kilitlenmesi Halinde Ne Yapılmalı?

 

 

Peki, Kilitli IPhone Nasıl Açılır?

 

Diğer İncelemeler:

Apple iPhone 6S Plus 32 GB Cep Telefonu İnceleme Apple iPhone 6S Plus 32 GB Cep Telefonu İnceleme
Navitech NeoTab S125 Tablet Pc İnceleme Navitech NeoTab S125 Tablet Pc İnceleme
Apple iPhone 7 Plus Cep Telefonu İnceleme Apple iPhone 7 Plus Cep Telefonu İnceleme
Turbox Trbx607 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İncel... Turbox Trbx607 Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İncelemeBellek Hızı 1333 MHzBellek Yuvası 2Bluetooth Özelliği YokDisk Kapas...
Mystic Last Generation Masaüstü Bilgisayar (Deskto... Mystic Last Generation Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İnceleme

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar