Suya Düşen Telefona Yapılması Gerekenler

08 Mart 2017 Çarşamba, 20:52
suya düşen telefonu kurtarma yolları
8vtqjifltf69f760b8ae29ecc1b98c Akıllı Telefonlar Cep Telefonları Elektronik Haberler Telefonlar  Suya Düşen Telefona Yapılması Gerekenler

Suya Düşen Telefona Yapılması Gerekenler

Telefonunuz suya mı düştü? Suya düşen telefonu garanti tamir eder mi, ücreti karşılar mı? Suya düşen telefon çalışır mı? Suya düşen telefon için yapılması gereken işlemler neler? İşte bu sorularınızın cevabı bu yazımızda. Telefonunuz suya düştüyse bu yazımızı mutlaka okuyun.

Suya Düşen Telefon Nasıl Tamir Edilir?

Artık telefonlarımız bizim için günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle akıllı telefonlar çoğaldığından ve tüm özelliklerini aktif olarak kullanmaya başladığımızdan beri. Fakat başımıza gelen, telefon hasarları karşısında karşılaşacağımız problemleri nasıl aşabiliriz ona bakalım.

İlk olarak ele aldığımız sorun bu çünkü en fazla karşılaştığımız soru olarak birinci sırada suya düşen telefon geliyor. Öncelikli olarak belirtmek isteriz ki artık telefon üretici firmaları telefonun ıslanmasını ya da suya düşmesini garanti kapsamından çıkardı. Bu da bizim için bir sorun teşkil ediyor. Yapılabilecek müdahaleler hızlı ve zamanında olmalı vakit kaybetmemelisiniz. İlk olarak telefonunuzun sim kartını ve çıkarabiliyorsanız pil ini çıkarın kuru bir bez yardımı ile telefonunuzu kurulamaya başlayın bu arada özellikle belirtmek isterim ki telefonu sert bir zemine vurup içinde ki suyu çıkartmaya çalışmayın bugüne kadar bu uygulamayı yapıp da başarılı olmuş kimseyi duymadım. Telefona sudan daha fazla zarar verebilirsiniz unutmayın ki akıllı bir telefondan bahsediyoruz. Eğer telefonunuz suyla temas ettiğinde kapandıysa telefonu yeniden açmayın. Suyla temas devreleri yakabilir.

Bir başka öneri ise pirinç dolu kavanoza atıp bir gün süre ile bekleyin olumlu sonuçlar aldığını söyleyenler var. Önemle belirtmek isterim ki asla saç kurutma makinesi ile müdahale etmeyin telefona kalıcı hasarlar verdiği alınan bilgiler arasında.

Bir başka alternatif telefonunuza elektrik süpürgesi tutmanız faydası olacağınız düşünüyorsanız tutabilirsiniz. Bu acil müdahalelerden sonra telefonunuzun düzelip düzelmediğini kontrol etmeniz için 24 saat ile 48 saat arasında bir zaman diliminin geçmesi gerektiğini asla unutmayın sizin içini açamadığınız telefonunuzun ıslanan aksamlarının kuruması için bu zamana ihtiyacı olacaktır. Eğer telefon servisine götürmeyi düşünmüyorsanız bu zaman dilimini beklemelisiniz. Umarım bu önerilerimizin hiç birine ihtiyacınız olmaz ama bilmekte fayda var diye düşünüyorum kazasız günler dileriz.

 Suya Düşen Telefonu Kurtarma Yolları – Videolu Anlatım

Yukarıda çözüm yollarını anlattıktan sonra, şimdi video ile suya düşen telefonu kurtarma yolunu izleyelim.

 

 

Diğer İncelemeler:

HP Deskjet Ink Advantage 3635 Mürekkep Püskürtmeli... HP Deskjet Ink Advantage 3635 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı İnceleme
MSI NIGHTBLADE X2-086EU Masaüstü Bilgisayar (Deskt... MSI NIGHTBLADE X2-086EU Masaüstü Bilgisayar (Desktop) İncelemeBellek Hızı 2133 MHzBellek Yuvası 2Boyutlar 345.8 x 277.33 x 175...
Seagate Backup Plus 6TB Taşınabilir Disk İnceleme... Seagate Backup Plus 6TB Taşınabilir Disk İnceleme
Goldmaster NAV-580 Navigasyon Cihazı İnceleme Goldmaster NAV-580 Navigasyon Cihazı İnceleme
Sony DSC-RX100M4 Dijital Fotoğraf Makinesi İncelem... Sony DSC-RX100M4 Dijital Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik

Binlerce ürün incelemesi arasından hangi ürünü incelemek istersin ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar