Tablet – Telefon Hızlandırma Yöntemleri

25 Şubat 2017 Cumartesi, 20:03
tablet telefon hızlandırma
8vtqjifltf69f760b8ae29ecc1b98c Akıllı Telefonlar Cep Telefonları Haberler Tablet Telefonlar  Tablet - Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Tablet – Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Piyasada çok ucuza dahi bulabileceğiniz tabletler zaman geçtikçe ilerleyen teknolojiye ayak uyduramıyor ve gerek tablet hafızanın yetersiz kalması gerek tablet RAM kapasitesini yetmemesi gerekse işlemci hızının süşük olması sebebiyle tablet kullanımında performans kaybı yaşanabiliyor. Peki, tabletleri nasıl hızlandırabiliriz? Android tabanlı telefon ve tabletlerin performansını nasıl arttırabiliriz? Tabletim çok yavaş çalışıyor diyenleri duyar gibiyim. Hangi uygulamalar tablet performansını olumsuz etkiliyor. İşte çözümler…

Akıllı telefonların, tabletlerin işletim sistemleri, yüklediğiniz uygulamalar, çekilen fotoğrafların hepsi tabletin dahili hafızasına yükleniyor. Zamanla bu dahili hafıza yetersiz kalabiliyor. Bu yüz­den fotoğrafları, müzik dosyalarını, oyunları microSD kartlarda saklamak gerekir. Bu sebeple büyük uygulamaları yükledikten sonra tabletin ayarlar menüsünde uygulamalar sekmesine girerek yüksek yer kapladığını tespit ettiğiniz uygulamayı SD Karta Taşı ya basarak, o uygulamayı SD Karta taşıyın ve kolayca yer açın ve tableti hızlandırın.

En iyi android tabanlı tablete sahip olsanız da unutmamanız gereken en önemli husus teknoloji ve zaman ilerledikçe uygulamalar gelişiyor ve çokça yer kaplıyor. Bu sebeple eski teknoloji telefon ve tabletler yeni uygulamalara yetersiz kalabiliyor. Bir diğer tablet ve telefon performansı arttırma seçeneği ise;

Animasyon özelliğini kapatma: bu özelliği kapatarak görsellik ile performans arasında seçim yapmanız gerekecek. Animasyonlu geçişleri Ayarlar ve Ekran sekmesine girerek kapatarak tabletin performansını arttırabilirsiniz fakat unutmamak gerekir ki bu özelliği kapatarak menülerdeki animasyon geçişleri kapatıyor olacaksınız.

Animasyonlu duvar kağıtları da bir başka kapatmanız gereken seçenek. Bunun yerine hareketsiz duvar kağıdı seçerek hem tableti hızlandırabilir hem de pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Kullanılmayan Uygulamalar: Kullanmadığınız uygulamalar sistem kaynaklarının yoğun tüketilmesine sebep olabilir. Bunu tespit etmenizin en iyi yolu ayarlar menüsünde, Uygulamalar kısmında kullanılan kaynak (RAM KAPASİTESİ) hangi uygulamanın tableti en çok kasan uygulamayı bulup silerseniz tabletiniz rahatlayacaktır.

Tarayıcı Eklentileri Ve Hafızadaki Ön Bellek Verileri: Bir başka tableti hızlandırmanızı sağlayacak yöntem ise tabletin tarayıcısına girerek ayarlar kısmından gereksiz eklentileri ve ön belleğe alınan verileri silerseniz hem tablet / telefon kapasiteniz artacak hem de hızda gözle görülür artış yaşayacaksınız.

RAM belleği (cache) Temizleyici Kullanın: RAM belleğini silme uygulamaları ile tablet belleğini boşaltarak RAM deki yükü azaltır ve tableti hızlandırabilirsiniz. Buradan gerekli uygulamaları indirebilirsiniz.

Clean Master Kullanın: Bu yugulama ile gereksiz çalışan uygulamaları, programları, dosyaları silerek tablet hızlandırabilirsiniz. Ayrıca pil ömrünü de uzatıyor. Buradan indirebilirsiniz.

Yazılım Güncellemelerini Yapın: Bazı tablet üreticileri zaman zaman tabletler için güncelleme yaparlar. Bu güncellemeleri ayarlar telefon hakkında kısmında görebilirsiniz. Bu güncellemeleri yaparak da telefonu hem güncel tutar hem de en iyi performansa getirecek şekilde optimize edebilirsiniz.

Tablet / Telefon Hızlandırma Programı AMC Security i Kullanabilirsiniz: Bu uygulama akıllı tarama özelliği ile, uygulamalarınızı, önbelleği, gizlilik kayıtlarını ve işe yaramayan APK dosyalarını temizlemenize olanak sağlar. Oyun hızınızı arttıran bu uygulama ile kesintisiz oyun keyfi de yaşayabilirsiniz.

Çoklu Senkronizasyon Hesapları Kapatın: Sosyal medya uygulamaları, haber, hava durumu gibi uygulamalar sürekli bilgileri senkronize etme ihtiyacı duyar. Bu sebeple bu eşleştirme zamanında hem çok pil harcar hem de performans düşer. Bu sebeple ayarlar kısmından senkronize aralığını uzun tutmanız veya manuel yapmanız yararınıza olacaktır.

Tabletiniz Yavaşladıysa Bunu Mutlaka Yapın: Tabletin yavaşladığını hissettiğiniz an cihazı yeniden başlatın, başlatın ki yavaşlamaya sebep olan uygulamalar düzelsin.

Aşırı Pil Harcayan Uygulamaları Kaldırın: Cihazınızın pilini aşırı tüketen uygulamaları kaldırarak cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Menü ise: Ayarlar > Pil > Pil Kullanımı yolunu izleyebilirsiniz.

Android Tablet Ve Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Son Bir Tüyo: 360 Security – Antivirüs uygulamasını yükleyerek tüm bu sorunlara cevap bulabilirsiniz. Bu uygulama cihazınızı hızlandırmak için tüm araçlarını kullanıyor. Sık sık sizlere öneriler sunuyor, bildirimlerde bulunuyor. Buradan indirebilirsiniz. Tavsiye edilen bir uygulama.

Tüm bunları yaptınız hala tebletiniz / telefonunuz yavaş mı? O zaman son çare:

Format Atın: Eğer telefonunuz çok yavaşladıysa ve yukarıdaki yöntemler size yeterli gelmediyse cihazı fabrika ayarlarına döndürebilir ve cihazınızı ilk satın aldığınız günkü performansına kavuşturabilirsiniz.

Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek için Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika Ayarlarına sıfırla yolunu izleyebilirsiniz. Unutmayın: cihazınızı fabrika ayarlarına  döndürdüğünüz an telefondaki tüm verileriniz silinecektir.

Son bir not: Bu yöntemleri android tabanlı telefon, tablet gibi her türlü cihazlarda deneyebilirsiniz.

Diğer İncelemeler:

Samsung Galaxy J510 Cep Telefonu İnceleme Samsung Galaxy J510 Cep Telefonu İnceleme
Onyo Dark Night Rises Tablet PC İnceleme Onyo Dark Night Rises Tablet PC İncelemeEkran Boyutu 9,0"İşletim Sistemi Android 4.2 (Jelly Bean)Disk Kapasitesi 8 GBAğı...
iPhone veya iPad’de Gizli Klasör Nasıl Oluşt... iPhone veya iPad'de Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur ? iPhone veya iPad Cihazınızda Dosya Gizleme Yöntemleri Gelişen teknoloji sistemleriyle beraber k...
HTC One A9 Cep Telefonu İnceleme HTC One A9 Cep Telefonu İnceleme
4K Yayın İzlemek için Yapmanız Gerekenler 4K Yayın İzlemek için Yapmanız Gerekenler Gün geçtikçe televizyonlardaki görüntü teknolojisi de gelişiyor. HD, Full Hd, 2K derken 4K televizyonlar sa...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik

Binlerce ürün incelemesi arasından hangi ürünü incelemek istersin ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar