Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

14 Mart 2017 Salı, 19:00
batarya tüketimini azaltın
8vtqjifltf69f760b8ae29ecc1b98c Akıllı Telefonlar Cep Telefonları Elektronik Haberler Telefonlar  Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Yüksek pil tüketiminden mi şikayetçisiniz? Android telefonunuzun şarjı hemen bitiyor mu? Pil ömrünü azaltan uygulamalar nelerdir? İşte batarya ömrünü arttırabilecek önlemler.

Tüm kullanıcılardan ortak gelen şikâyetlere göre Android cihazlarda en fazla yaşanan sorunların başına pil sorunu geliyor. Android cihazlarda özellikle belirli bir kullanım süresinden sonra belirgin bir şekilde yaşanan pil sorununa karşı bazı pratik çözüm yolları mevcuttur. Bakıldığı zaman cihazlarda yaşanan pil sorunlarının büyük çoğunluğu insan kaynaklıdır. Yani cihazlar üzerinde bilinçsiz kullanımlar pil ömrünü oldukça kısaltıyor.

Orijinal Şarj Aleti Kullanın

Özellikle son zamanlarda piyasada kalitesiz birçok şarj aletinin var olduğunu görüyoruz. Bunun yanına bir de kalitesiz üretilen taşınabilir şarj cihazları eklenince, cihazlardaki pil sorunları da epey arttı. Telefondaki yüksek pil tüketimini azaltmak için öncelikle orijinal şarj cihazı kullanmak gerekiyor. Zira orijinal olmayan cihazlar belirli bir süre sonra pilin gücünü düşürecektir.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Android cihazlar üzerinde yüksek pil tüketimine neden olan en büyük etken uygulamalardır. Zira birçok uygulama siz kullanmasanız bile arka planda sürekli çalışmaya devam eder. Bunun en başında da Google Play Servisi geliyor. Cihazın modeli ne olursa olsun, yüksek pil tüketimine en fazla Google Play Servisi neden olur. Bunun için de öncelikle cihaz üzerinde Google Play Servisini kapalı konuma getirmeniz cihazdaki yüksek pil tüketiminin önüne geçer. Bunun yanı sıra kullanmadığınız uygulamaları cihaz üzerinden kaldırarak pil tüketimini düşürebilirsiniz.

Cihaz üzerinde GPS, bluetooth, WİFİ gibi servisleri ihtiyaç olmadığı durumlarda kapalı konumda tutun. Zira bu servisler cihaz üzerinde yüksek pil tüketimine neden olan servisler arasındadır. Aynı şekilde ekran parlaklığını da yüksek seviyelerde tutmanız yüksek pil tüketimine neden olur. Tüm bu servislerin sürekli olarak açık konumda beklemesi, cihaz üzerinde aşırı yüklemeye yol açar. Bu da yüksek pil tüketimine yol açar ve cihazın pil ömrü kısalır.

Telefonun Şarj Ömrünü Uzatacak İpucu – Videolu Anlatım

Diğer İncelemeler:

TP-LINK Neffos C5 Max Telefon İnceleme TP-LINK Neffos C5 Max Akıllı Telefon İncelemesi Uzakdoğulu teknoloji markası Tp-Link, kurulduğu 1996 yılından yakın zamana dek, kişisel masaüstü ve d...
Pokemon Go Çılgınlığı Devam Ediyor Pokemon Go Çılgınlığı Devam Ediyor Pokemon Go popülerliği düşmüş olsa da insanlar hala dışarı çıkıp pokemon avlıyor. Temmuz ayında piyasaya çıktığın...
Google Auto Draw İle Ressam Olun (!) Google Auto Draw İle Ressam Olun (!) “ Çok kötü bir resim çizer misiniz? Resim yapmayı seviyor ama tecrübeniz yok mu? Ya da daha güzel resim nasıl çi...
Vodafone Smart Tab III Tablet PC İnceleme Vodafone Smart Tab III Tablet PC İnceleme
LG G4 32 GB Dual Sim İnceleme LG G4 32 GB Dual Sim Cep Telefonu İnceleme Teknolojinin hayatımıza çabuk bir biçimde soktuğu akıllı telefonlar dayanılmaz elektronik eşyalar arasında...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik

Binlerce ürün incelemesi arasından hangi ürünü incelemek istersin ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar