Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

14 Mart 2017 Salı, 19:00
batarya tüketimini azaltın
8vtqjifltf69f760b8ae29ecc1b98c Akıllı Telefonlar Cep Telefonları Elektronik Haberler Telefonlar  Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Yüksek pil tüketiminden mi şikayetçisiniz? Android telefonunuzun şarjı hemen bitiyor mu? Pil ömrünü azaltan uygulamalar nelerdir? İşte batarya ömrünü arttırabilecek önlemler.

Tüm kullanıcılardan ortak gelen şikâyetlere göre Android cihazlarda en fazla yaşanan sorunların başına pil sorunu geliyor. Android cihazlarda özellikle belirli bir kullanım süresinden sonra belirgin bir şekilde yaşanan pil sorununa karşı bazı pratik çözüm yolları mevcuttur. Bakıldığı zaman cihazlarda yaşanan pil sorunlarının büyük çoğunluğu insan kaynaklıdır. Yani cihazlar üzerinde bilinçsiz kullanımlar pil ömrünü oldukça kısaltıyor.

Orijinal Şarj Aleti Kullanın

Özellikle son zamanlarda piyasada kalitesiz birçok şarj aletinin var olduğunu görüyoruz. Bunun yanına bir de kalitesiz üretilen taşınabilir şarj cihazları eklenince, cihazlardaki pil sorunları da epey arttı. Telefondaki yüksek pil tüketimini azaltmak için öncelikle orijinal şarj cihazı kullanmak gerekiyor. Zira orijinal olmayan cihazlar belirli bir süre sonra pilin gücünü düşürecektir.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Android cihazlar üzerinde yüksek pil tüketimine neden olan en büyük etken uygulamalardır. Zira birçok uygulama siz kullanmasanız bile arka planda sürekli çalışmaya devam eder. Bunun en başında da Google Play Servisi geliyor. Cihazın modeli ne olursa olsun, yüksek pil tüketimine en fazla Google Play Servisi neden olur. Bunun için de öncelikle cihaz üzerinde Google Play Servisini kapalı konuma getirmeniz cihazdaki yüksek pil tüketiminin önüne geçer. Bunun yanı sıra kullanmadığınız uygulamaları cihaz üzerinden kaldırarak pil tüketimini düşürebilirsiniz.

Cihaz üzerinde GPS, bluetooth, WİFİ gibi servisleri ihtiyaç olmadığı durumlarda kapalı konumda tutun. Zira bu servisler cihaz üzerinde yüksek pil tüketimine neden olan servisler arasındadır. Aynı şekilde ekran parlaklığını da yüksek seviyelerde tutmanız yüksek pil tüketimine neden olur. Tüm bu servislerin sürekli olarak açık konumda beklemesi, cihaz üzerinde aşırı yüklemeye yol açar. Bu da yüksek pil tüketimine yol açar ve cihazın pil ömrü kısalır.

Telefonun Şarj Ömrünü Uzatacak İpucu – Videolu Anlatım

Diğer İncelemeler:

İzoly H183 Masaüstü Bilgisayar İnceleme İzoly H183 Masaüstü Bilgisayar İnceleme
Asus VivoPc VM40B-S108V Masaüstü Bilgisayar İncele... Asus VivoPc VM40B-S108V Masaüstü Bilgisayar İnceleme
Quadro Soft Touch7 8GB Tablet Pc İnceleme Quadro Soft Touch7 8GB Tablet Pc İnceleme
Canon Maxify iB4050 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı İn... Canon Maxify iB4050 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı İnceleme
Türk Yapımı Mobil Oyun Bağımlılık Yaptı Türk Yapımı Mobil Oyun Bağımlılık Yaptı Türk Yapımcıların Mobil Oyunu Çok Sevildi Oyun oynama şekli değişse de oyunseverlerin oyun tutkusunda bi değ...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süre Doldu. Sayfayı Yenileyin!

error: Korumalı İçerik

Binlerce ürün incelemesi arasından hangi ürünü incelemek istersin ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
pornolar